1987 Miami Hurricanes futballcsapat

#20 FloridaEdit

See also: A másodéves irányító Steve Walsh irányításával és a kilenc kezdőjátékost visszatérő védelemmel a Miami a rivális Florida elleni 31-4-es győzelemmel nyitotta az alapszakaszt. A mérkőzés az utolsónak bizonyult az 1944 óta évente megrendezett sorozatban. A csapatok a 2002-es szezonig nem találkoztak újra az alapszakaszban.

Sz: 1987 Arkansas Razorbacks futballcsapat

A Florida elleni győzelmet a 10. Arkansas Razorbacks elleni 51-7-es győzelem követte Little Rockban, ami a Miamit a 3. helyre katapultálta.

• A mérkőzés időpontja: 1987:
  • TV bemondók (CBS Sports): 78 °F (26 °C), Napos, É-i szél 15-20 mph (24-32 km/h)
  • TV bemondó: CBS Sports: Brent Musburger, Pat Haden és John Dockery
1 2:58 Miami Greg Cox 29 yardos mezőnygól Miami 3-0
2 FSU D. Williams 1-yard run (Schmidt kick) FSU 7-3
2 2:37 FSU Derek Schmidt 36 yardos mezőnygól FSU 10-3
3 7:50 FSU Williams blokkolt punt return (kick failed) FSU 16-3
3 2:37 FSU Derek Schmidt 25 yardos mezőnygól FSU 19-3
3 Miami Bratton 49 yardos passz Walsh-tól (Brian Blades passza Walsh-tól) FSU 19-11
4 Miami Irvin 26-yard passz Walsh-tól (Williams passz Walsh-tól) Egyenlített 19-19
4 2:22 Miami Irvin 73 yardos passz Walsh-tól (Cox rúgás) Miami 26-19
4 0:42 FSU Lewis 18 yardos passz McManustól (passz nem sikerült) Miami 26-25

Miami szigorú szezon eleji programja a következő héten a 4. Florida State elleni rangadóval folytatódott a Tallahassee-i Doak Campbell Stadionban. Az október 3-i mérkőzés nem csak nagy drámát hozott, hanem megdöbbentő 56 olyan játékost is, akik később az NFL-ben játszottak. A Miami a második negyedben szerzett először mezőnygólt, de a Florida State, amely sokak szerint az iskola történetének legjobb csapatával állt fel, ezt követően átvette a meccs irányítását. A Florida State futója, Sammie Smith 67 yardos futását Dayne Williams 1 yardos touchdown futása követte, így az FSU 7-3-ra vezetett. Derek Schmidt 36 yardos mezőnygólja a félidőre 10-3-ra növelte a Seminoles előnyét.

Miután Schmidt elhibázott egy harmadik negyedbeli mezőnygólt, a Miami átvette a vezetést, de háromszor is elment, és puntolni kényszerült. Az ezt követő puntot Jeff Feagles blokkolta és a Florida State touchdownt szerzett, ezzel 16-3-ra növelve a Florida State előnyét (Schmidt kihagyta az extra pontot). A Miami ismét puntolásra kényszerült, és az FSU játékosának, Deion Sandersnek a nagy visszatérésével a Florida State olyan helyzetbe került, hogy Schmidt újabb mezőnygóljával 19-3-ra alakította az eredményt.

Mivel a Miami addig nem tudott támadást indítani, a harmadik negyed végén úgy tűnt, hogy a Hurricanes szorult helyzetbe került. Az elkapó Michael Irvin szenvedélyes beszéde által ösztönözve a Hurricanes képes volt megőrizni a koncentrációját, és visszakapaszkodott a meccsbe, amikor Walsh megtalálta a 49 yardos touchdownt elérő Melvin Brattont. A Miami kettőre ment, amit meg is valósított, amikor Walsh össze tudott kapcsolódni Brian Blades elkapóval, 19-11-re csökkentve az FSU előnyét a negyedik negyedre.

Az utolsó negyed tele volt oda-vissza drámával. Irvin kezdte a dolgokat, amikor Walsh 26 yardos touchdown-passzát kapta. Mivel az állás már 19-17 volt, a Miami ismét kettőre ment, amit a Miami ismét értékesített, ezúttal egy Walsh-tól Warren Williams-nek adott passzal. Mivel a meccs 19-19-re állt, és a 16 pontos előnye elpárolgott, a Florida State saját drive-ot indított, és a Miami 17 yardos vonaláig vitte a labdát, mielőtt Danny McManus irányító elvesztette a labdát, amit Bennie Blades szerzett vissza. A Miami nem sok időt vesztegetett arra, hogy kihasználja a hibát, mivel négy játékkal később Walsh Irvinnel együtt a Miami Egyetem történetének egyik leghíresebb játékát hozta össze. Walsh a vonalhoz sétált, olvasta az FSU védelmét, és audible-t kért Irvinnek, akit a nagy játékokra való hajlama miatt a “The Playmaker” becenévvel illettek. Walsh gyorsan három lépést tett, és tökéletesen tette fel a labdát Irvinnek egy fly route-on. Irvin kettős fedezékben volt, de képes volt a fedezék mögé kerülni, elkapni a passzt, és 73 yardon keresztül egy Miami touchdownt szerezni. A Miami 2:22 perccel a vége előtt 26-19-re vezetett.

A Florida State azonban nem adta meg magát, mivel a Seminoles hősiesen küzdött vissza, miután a saját 25 yardos vonalán birtokba vette a labdát. Nem sokkal később a Seminoles már az endzone-ban volt, amikor McManus egy tökéletes corner route-on 18 yardra találta el Ronald Lewist. Mivel az egyetemi futballban ekkor még nem volt hosszabbítás, a Florida State vezetőedzője, Bobby Bowden döntés előtt állt: vagy megpróbálja az extra pontot és megelégszik a 26-26-os döntetlennel, vagy megpróbálja a kétpontos fordítást és a győzelmet. A helyzetet bonyolította, hogy Schmidt, az FSU rúgója ezen a napon bizonytalannak tűnt, már egy mezőnygól- és egy extrapont-kísérletnél is hibázott. Ennek ellenére Bowden eredetileg úgy döntött, hogy az extra pontot rúgja meg, és megelégszik a döntetlennel, ahogyan azt a meccs előtt kijelentette, amikor megkérdezték tőle, mit tenne, ha pontosan ebbe a helyzetbe kerülne. Miután azonban az FSU támadói tiltakoztak, és arra biztatták edzőjüket, hogy a győzelemre menjen, Bowden meggondolta magát, és úgy döntött, hogy a kettőre megy, ezzel mind az FSU, mind a Miami nemzeti bajnoki reményeit az eredményre tette fel. Az FSU passzjátékot játszott. McManus elvette a snapet, keresett egy elkapót, majd az endzone jobb sarkába dobott. A labdát alul dobták, és a Miami védője, Bubba McDowell elrontotta, mielőtt az elérhette volna a célpontját. A Miami 26-25-ös vezetésénél a Florida State megpróbálkozott egy onside kickkel a következő kickoffnál, de a Miami visszaszerezte a labdát 0:42 perccel a vége előtt, és le tudta futni az órát, megpecsételve a Hurricane győzelmet.

MarylandEdit

See also: 1987 Maryland Terrapins futballcsapat

A Miami sikeresen átvészelte a szezon eleji brutális programját, és a következő négy mérkőzését könnyedén megnyerte, legyőzve Marylandet (46-16), Cincinnatit (48-10), East Carolinát (41-3) és Miami (Ohio) (54-3).

• A mérkőzés kezdete: 1957: 40,105
Sz: 1987 Virginia Tech Hokies futballcsapat és Miami-Virginia Tech futball rivalizálás

A 38 pontos favoritnak tartott Hurricanes 4:51 perccel a vége előtt Melvin Bratton 1 yardos TD futásával 13-13-as döntetlent ért el. A Miami a 34 másodperccel a vége előtt elért utolsó touchdownnal eldöntötte a mérkőzést és 27-13-ra győzött. Ez volt Frank Beamer első éve a Virginia Tech vezetőedzőjeként.

• A mérkőzés kezdete: 2017:
  • TV bemondók (CBS Sports): 83 °F (28 °C), Napos, ÉNy-i szél 12 mph (19 km/h)
2 11:39 Miami Bratton 2 yardos futás (Cox rúgás) Miami 7-0
2 3:09 Miami Cox 30 yardos mezőnygól Miami 10-0
3 3:18 Miami Bratton 1-yard run (Cox kick) Miami 17-0
4 5:04 Miami Conley 6 yardos futás (Cox rúgás) Miami 24-0
Sz: 1987 Notre Dame Fighting Irish futballcsapat

A következő feladat az immár 2. helyen álló Hurricanes számára a 10. helyezett Notre Dame elleni randevú volt Miamiban. Lou Holtz, a Notre Dame edzője egy felforgatni vágyó ír csapatot hozott az Orange Bowlra, de kevésnek bizonyultak Daniel Stubbs és a könyörtelen Hurricane védelem ellenfelének. A Miami folytatta a Notre Dame feletti dominanciáját, 24-0-ra kiütötte az íreket, és zsinórban negyedszer is legyőzte őket. Ez volt egyben az első alkalom, hogy a Notre Dame 1983 óta nem kapott ki, amikor szintén a Hurricane-ektől kaptak ki.

Miami
  • A mérkőzés időjárása: 15 °C, tiszta, déli szél 10-15 mph (16-24 km/h)
Sz: 1987 South Carolina Gamecocks futballcsapat

Miami utolsó rendes játékidős mérkőzését otthon játszotta a #8 South Carolina ellen. A South Carolina lendületes meccset játszott, és mindent beleadott a Hurricanesnek. Végül a Miami egy nehezen kiharcolt 20-16-os győzelemmel távozhatott a körömrágásból, ezzel megkoronázva a 11-0-s alapszakaszt.

• A mérkőzés kezdete: 1:
  • A játék ideje: 21 °C (70 °F), tiszta, szél: E 9 mph (14 km/h)
  • Bíró: A mérkőzés ideje: 21 °C (70 °F), tiszta, szél: E 9 mph (14 km/h)
Sz: 1987 Oklahoma Sooners futballcsapat

Az 1988-as Orange Bowl az “évszázad mérkőzése”-típusú bejelentés volt, amikor a veretlen és első helyen álló Oklahoma Sooners a veretlen és második helyen álló Miamival csapott össze a nemzeti bajnokságért. A hírveréshez hozzájárult a csapatok közelmúltbeli története a pályán. Az Oklahoma az egyetemi futball meghatározó ereje volt, 1985-ben megnyerte a nemzeti bajnokságot, és az azt megelőző két évben mindössze egy-egy mérkőzést veszített. A Miami azonban tüske volt az Oklahoma szemében, mivel a Sooners ’85-ben és ’86-ban is a Miamitól szenvedett vereséget. Most, amikor a nemzeti bajnoki cím volt a tét, a Miami arra törekedett, hogy az Oklahoma három év alatt három vereséget szenvedjen, és egyben az első posztszezonbeli kupagyőzelmüket is megszerezzék Jimmy Johnson alatt, miután zsinórban három vereséget szenvedtek a kupákban, amelyek közül kettőben küzdöttek és elvesztették esélyüket a nemzeti bajnokság megnyerésére. További olaj volt a tűzre a növekvő személyes ellenségeskedés a korábbi Arkansas-játékos Johnson és az Oklahoma vezetőedzője, Barry Switzer között, aki szintén egy korábbi Arkansas-játékos volt.

A Miami nagyszerű védelme korán megadta az alaphangot, az első öt labdaszerzésüknél puntolásra kényszerítve a Soonerst. Eközben Walsh szép ritmusba helyezkedett, és a Miamit elsőként egy 30 yardos touchdown-passzal hozta fel a táblára a fullback Melvin Brattonhoz, aki 9 passzt fogott 102 yardért a mérkőzésen. Az Oklahoma a második negyedben egy touchdownnal egyenlített, de a Miami 10 megválaszolatlan ponttal válaszolt a harmadik negyedben, amit Greg Cox rúgó 56 yardos Orange Bowl-rekordot jelentő mezőnygóljával és Walsh 23 yardos touchdown-passzával Irvinhez ért el. Az Oklahoma egy negyedik negyedbeli touchdownnal 20-14-re csökkentette az eredményt, de a Miami megtartotta a győzelmet és az országos bajnoki címet. Johnson kapott egy Gatorade-fürdőt, ami összekuszálta a védjegyének számító, kifogástalanul fésült haját, majd levitték a pályáról, miután végre megnyerte a “nagy meccset” a Miami.

A Hurricane védelme mindössze 255 yardnyi támadáson tartotta az Oklahomát, míg Walsh hatékony játéka (18-ból 30, 209 yard, 2 touchdown) a Hurricane támadójátékának élére állt. A középső linebacker Bernard “Tiger” Clark – egy tartalék középső linebacker, aki kénytelen volt kezdeni, miután a kezdő MLB George Mira Jr-t felfüggesztették, mert megbukott a drogteszten – lett az Orange Bowl MVP-je, miután 14 tackle-t (12 assziszt nélkül) szerzett.

A győzelemmel a Miami befejezte története első veretlen szezonját. Második nemzeti bajnokságuk megnyerésével a Canes-nek ismét a nemzet legjobb csapatán kellett átjutnia az Orange Bowlban, ahogyan 1983-ban is.