About Thomas Joseph Lavin

Thomas Joseph Lavin, lepiej znany jako TJ Lavin, ma szacunkową wartość netto w wysokości 9 milionów dolarów. Jest amerykańskim riderem BMX, profesjonalnym muzykiem i gospodarzem programu MTV The Challenge od jego jedenastego sezonu. Po raz pierwszy zaczął jeździć na rowerze w wieku dwóch lat i ścigał się na BMX-ach do 15. roku życia. Później porzucił wyścigi i zajął się dirt jumpingiem, a w wieku 19 lat został zawodowcem. Wygrał prawie wszystkie zawody podczas X Games i Dew Action Sports Tour. Zdobył trzy brązowe, jedno srebrne i trzy złote (jedno australijskie) medale w X Games. Był mistrzem DK Dirt Circuit, mistrzem Gravity Games, zwycięzcą mistrzostw Europy i mistrzem CFB. Został koronowany na „Króla Dirtu” w 1995 roku. Jest również autorem fotorealistycznego obrazu zatytułowanego King of Dirt. Wśród jego obecnych sponsorów są S&M Bikes, Headrush, Monster Energy Drink, Lavs Lab i Kicker.

TJ Lavin wydał swój własny album zatytułowany LAVS the First SET. W 2008 roku wydał singiel „Soldier”, który jest hołdem dla jego wieloletniego przyjaciela Stephena Murraya. Jest również tematem filmu A Film about TJ Lavin i pojawił się w jednym z odcinków MTV’s Cribs. Jego imieniem nazwana została gra wideo MTV Sports: TJ Lavin’s Ultimate BMX.