Właściciel: George Matthews, Randy Vataha (1983), Joseph Canizaro(1984-84)
Stadion: Nickerson Field (20,535) 1983, Superdome (69,658) 1984, CivicStadium (32,500) 1985
Kolory: Ocean blue, Breaker blue, srebrny i biały
Overall Regular Season Record: 25-29 (.463)

Yearly Standings and Average Home Attendances

1983: 11-7 (12,817)
1984: 8-10 (30,557)
1985: 6-12 (19,919)

Marcus MarekKoczownicy USFL, theBreakers widzieli ligę od morza do lśniącego morza. Zaczynając w Bostonie na maleńkim Nickerson Field, trener Dick Coury uformował twardy, konkurencyjny klub. Weteranquarterback John Walton z 3,772 jardami i 20 przyłożeniami poprowadził trzecią najlepszą ofensywę w lidze aż do meczu o playoffy. Richard Crump przebiegł 990 jardów, Nolan Franz zebrał 62 podania na 848 jardów, a Charlie Smith złapał 54 piłki na 1,009 jardów. Linebacker MarcusMarek headed up solid defense.

Niezdolny do zabezpieczenia lepszego pola w Bostonie, Breakersbolted do Nowego Orleanu thefollowing roku pod nowym właścicielem Joe Canizaro. The Breakers rozpoczął swój rok w Superdomewith 7-2 znak, ale nawet dodanie runningback Marcus Dupree nie mógł utrzymać ich odstumbling źle przez ostatnią połowę sezonu. Buford Jordan poprowadził zespół w pędzie z 1,276 jardów, dobry na czwartym miejscu w lidze, a Walton rzucił na 3,554 jardów. Nowo nabyte tight endDan Ross paced zespół z 65 receptions, i Frank Lockett złapał 56 podań na 1,199yards.

Marcus DupreeOnce USFL ogłosił swój ruch jesienią, Breakers musiał opuścić ich nowyhome i kontynuował swoją wędrówkę na zachód, lądując w Portland, Oregon. Rok 1985 nie był rokiem, który fani Breakers chcieliby zapamiętać. Ofensywa zajmowała ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem zaledwie 275 punktów. Jordan prowadził z 817 jardami, ale gra podaniami nie układała się po myśli Matta Robinsona i Douga Woodwarda, którzy odeszli na emeryturę po Waltonie. To było świadectwem charakteru zespołu i determinacji Coury’ego, że zespół dotarł tak daleko, jak to zrobił.

Ich Finest Hour: Ten jeden jest remis. W 1983 roku Philadelphia Stars przyjechali do Bostonu z ośmioma meczami zwycięstwa i prowadzili 17-13 pod koniec meczu dzięki dwóm podaniom Chucka Fusiny do Willie Colliera. QB Breakersów John Walton również miał dwa punktowane rzuty i potrzebował jeszcze jednego w ostatniej akcji meczu z linii 14 jardów Starsów. Walton zipped apass do tight end Charlie Smith, ale piłka odbiła się od niego, tumbled w powietrzu i wreszciesettled w ręce szerokiego odbiornika Frank Lockett dla zwycięskiego wyniku, dotykając off wildcelebration na maleńkim Nickerson Field. W kampanii 1984 roku, Breakers, teraz w Nowym Orleanie, zagrali wysoko punktowany mecz przeciwko przyjezdnym Chicago Blitz. NewOrleans prowadzili 28-17 do czwartej kwarty, kiedy zaczęły się fajerwerki. Blitz wyszli na prowadzenie 32-28 na początku kwarty dzięki 92-jardowemu powrotowi po fumble (i dwupunktowej konwersji) oraz 50-jardowemu rzutowi Vince’a Evansa. Breakers wyszli na prowadzenie, gdy Walton trafił do Charlesa Smitha z dziewięciu jardów, a do końca kwarty pozostały dwie minuty. The Blitz, jednakże, walczyli ponownie i zdobyli 23-jardowego gola, aby zremisować mecz na 35-35 w miarę upływu czasu. W dogrywce Breakers nie potrzebowali dużo czasu, aby dostać się na terytorium Chicago. Z 44 pola Blitz, Walton cofnął się i rzucił idealną bombę do pędzącego Franka Locketta, dając Breakersom zwycięstwo 41-35. Walton zakończył mecz z 440 jardami podania i czterema przyłożeniami.