Logo Breakers Rok existence: Majitelé: George Matthews, Randy Vataha (1983), Joseph Canizaro(1984-84)
Stadión: V roce 1983 Nickerson Field (20 535), 1984 Superdome (69 658), 1985 CivicStadium (32 500)
Barevné provedení: Modrý oceán, modrý Breaker, stříbrná a bílá
Celková bilance v základní části: 25-29 (.463)

Roční pořadí a průměrná domácí návštěvnost

1983: 11-7 (12 817)
1984: 8-10 (30 557)
1985: 6-12 (19 919)

Marcus MarekKočovníci USFL, TheBreakers viděli ligu od moře k zářícímu moři. Začínali v Bostonu na malém Nickersonově hřišti a trenér Dick Coury zformoval tvrdý a konkurenceschopný klub. Veterán Quarterback John Walton s 3772 yardy a 20 touchdowny dovedl třetí nejlepší útok ligy až do play-off. Richard Crump naběhal 990 yardů, Nolan Franz nasbíral 62 přihrávek za 848 yardů a Charlie Smith chytil 54 míčů za 1009 yardů. Linebacker MarcusMarek stál v čele solidní obrany.

Neschopni zajistit si lepší hřiště vBostonu, odešli Breakers následující rok pod vedením nového majitele Joea Canizara do New Orleans. Breakers začali svůj ročník v Superdome s bilancí 7-2, ale ani příchod runningbacka Marcuse Dupreeho je nedokázal uchránit před těžkým klopýtnutím v poslední polovině sezony. Buford Jordan vedl tým v běhu s 1276jardy, což bylo čtvrté místo v lize, a Walton hodil 3554 yardů. Nově získaný tight endDan Ross vedl tým s 65 přihrávkami a Frank Lockett chytil 56 přihrávek za 1 199 yardů.

Marcus DupreeKdyž USFL na podzim oznámila svůj přesun, museli Breakers opustit svůj nový domov a pokračovali v cestě na západ, kde přistáli v Portlandu v Oregonu. Rok 1985 nebyl rokem, na který by fanoušci Breakers rádi vzpomínali. Útok byl poslední v lize s pouhými 275 body. Jordan vedl s 817 yardy, ale po odchodu Waltona do důchodu se pod vedením Matta Robinsona a Douga Woodwarda nedařilo přihrávat. To, že se tým dostal tak daleko, jak se dostal, svědčí o jeho charakteru a Couryho odhodlání.

Jejich nejlepší hodina: Tohle je nerozhodně. V roce 1983 přijeli Philadelphia Stars doBostonu s osmizápasovou vítěznou sérií a v závěru zápasu vedli 17:13 díky dvěma TD přihrávkámChucka Fusina na Willieho Colliera. QB Breakers John Walton měl také dva skórující hody a potřeboval ještě jeden v poslední hře zápasu z čáry 14 yardů Stars. Walton přihrál těsnému zakončovateli Charliemu Smithovi, ale míč se od něj odrazil, vyletěl do vzduchu a nakonec se dostal do rukou wide receivera Franka Locketta, což vyvolalo divoké oslavy na malém Nickersonově hřišti. V roce 1984 odehráli Breakers, nyní v New Orleans, zápas s vysokým skóre proti hostujícímu týmu Chicago Blitz. NewOrleans vedlo 28:17, když ve čtvrté čtvrtině začal ohňostroj. Blitz se na začátku čtvrtiny dostali do vedení 32:28 díky 92jardovému fumble returnu (a dvoubodové konverzi) a 50jardovému hodu Vince Evanse. Breakers se vrátili do vedení, když Walton necelé dvě minuty před koncem trefil Charlese Smithe devítiyardovou střelou. Blitz však znovu zabojoval a po vypršení času vstřelil 23jardový field goal a vyrovnal na 35:35. V prodloužení netrvalo dlouho aBreakers se dostali na území Chicaga. Ze 44. pozice Blitz se Walton vrátil zpět a hodil perfektní bombu na rozběhnutého Franka Locketta, který rozhodl o vítězství Breakers v poměru 41:35. Walton dokončil zápas s 440 yardy a čtyřmi touchdowny.