Villanova vs Marquette Tipy a kurzy

Autor Image

Podle Jordan Horrobin v College Basketball – December 22, 2020 11:24 PM PST

Obránce Villanovy Collin Gillespie dribluje

Obránce Villanovy Collin Gillespie (2) dribluje s míčem proti obránci Georgetownu Terrellu Allenovi (12) v prvním poločase vysokoškolského basketbalového utkání NCAA, sobota 7. března 2020 ve Washingtonu. (AP Photo/Nick Wass)
  • #5 Villanova (7-1) jede do Marquette (5-4) ve středu 12. prosince. 23, v 19:00 SELČ
  • Marquette prohrála tři ze čtyř zápasů, ale už má na kontě vítězství nad soupeřem z tehdejší první pětky
  • Kurzy na zápas, stejně jako analýzu zápasů a tip najdete v článku níže

Je možné, že hostování soupeře z první pětky je právě to, co Marquette (5-4) nyní potřebuje? Golden Eagles prohráli tři z posledních čtyř zápasů, ale v úvodu letošní sezony už mají na kontě impozantní vítězství proti tehdy čtvrtému Wisconsinu.

V páté Villanově (7-1), která do Marquette zamíří ve středu 23. prosince v 19:00 SEČ, Golden Eagles uvidí tým, který po jediné prohře v prodloužení vyhrál pětkrát v řadě. Takto vypadají kurzy na toto utkání>

Villanova vs Marquette Kurzy

Tým Moneyline Point Spread Total
Villanova -.190 -4.5 (-104) Nad 143,5 (-110)
Marquette +160 +4.5 (-118) Pod 143,5 (-110)

Kurzy ke dni 22. prosince 2020.

Jak se jim zatím daří

Jediná rychlostní trhlina Villanovy přišla 28. listopadu, kdy Wildcats zničily dvouciferný náskok ve druhém poločase proti Virginia Tech a prohrály 81:73 v prodloužení. Hokies nastříleli 10 z 20 střel ze tříbodové vzdálenosti, což jim pomohlo vrátit se do hry a nakonec zvítězit.

Od té doby si Villanova připsala pět vítězství v řadě, z toho čtyři o 13 a více bodů. Ta poslední, výhra 68:64 nad desátým Texasem, byla vzhledem k síle soupeře ospravedlnitelně těsnější.

Co umí Wildcats nejlépe, je starat se o míč. Zkušená parta (v základní sestavě nemají žádného nováčka) má třetí nejnižší procento ztrát v útoku v Divizi I NCAA (12,3 %) a čtvrtý nejnižší podíl útočných akcí končících krádeží (4,8 %). Také si dávají na čas, s 351. upraveným tempem z 357 škol D-I měřených KenPomem.

Marquette prohrála tři ze čtyř zápasů, ale všechny prohry přišly proti slušným soupeřům: (30. místo v KenPom), Seton Hall (51. místo) a Xavier (48. místo). A všechny tyto prohry přišly jednociferným rozdílem.

Zlatí orli porazili také několik vynikajících týmů: 4. prosince vyřadili tehdejší čtvrtý Wisconsin 67:65 a minulý týden porazili Creighton (13. místo) 89:84. V posledních dvou zápasech se jim podařilo zvítězit. Je zřejmé, že jsou bojovně prověřeni, ale výsledky proti silným programům byly smíšené.

ATS analýza

Divoké kočky jsou 5-3 proti spreadu, mysleli si, že v posledním zápase jim byla přerušena série čtyř zápasů ATS. Villanova těsně nepokryla 21,5bodový spread proti Saint Joseph’s a místo toho zvítězila 88:68. Villanova letos pokryla oba zápasy jako jednociferný favorit.

The Golden Eagles mají bilanci 4-5 ATS, přičemž v posledních pěti zápasech čtyřikrát prohráli (a v současné době mají zpětnou bilanci porážek ATS). Jako jednociferný outsider mají v této sezoně bilanci 1-3.

Tento zápas nepředstavuje doporučený trend na hranici over/under. V kombinaci Villanovy a Marquette padl under v devíti ze 17 zápasů. Konkrétně u Marquette se over/under střídal v každém z posledních šesti zápasů.

Head-to-Head Matchup

V roce 2019 si Villanova a Marquette rozdělily svá dvě přímá střetnutí a Villanova pokryla obě proti spreadu. V roce 2020 si opět rozdělily svá dvě přímá střetnutí… ale tentokrát Marquette pokryla obě proti spreadu.

Podivné je, že oba týmy se v těchto střetnutích dvakrát vystřídaly v roli favorita a dvakrát v roli outsidera. Taková čísla jsou zabijáky trendů, protože se to všechno tak nějak vyrovná.

Co se nám líbí, je fakt, že Villanova je na koni od chvíle, kdy nechala Virginia Tech ještě v prodloužení vyhrát. Podívejte se na přímé vítězství Wildcats v tomto utkání, ale držte se dál od celkového počtu bodů.

Pick: Obrázek autora