1987 fotbalový tým Miami Hurricanes

#20 FloridaEdit

Viz také:

Pod vedením druhého quarterbacka Steva Walshe a obrany, do které se vrátilo devět hráčů, zahájilo Miami základní část sezóny vítězstvím nad konkurenční Floridou 31:4. Tento zápas se ukázal jako poslední v sérii, která se hrála každoročně od roku 1944. Týmy se v základní části potkají až v sezóně 2002.

Viz také: 1987 Arkansas Razorbacks football team

Po vítězství nad Floridou následovalo vítězství 51-7 nad #10 Arkansas Razorbacks v Little Rocku, které katapultovalo Miami na 3. místo.

3 2:37 FSU Derek Schmidt 25-yard field goal FSU 19-3
3 Miami Bratton 49-yard pass from Walsh (Brian Blades pass from Walsh) FSU 19-11
4 Miami Irvin 26-yard od Walshe (přihrávka Williamse od Walshe) Rozhodčí 19-19
4 2:22 Miami Irvin 73-yard pass from Walsh (Cox kick) Miami 26-19
4 0:42 FSU Lewis 18-yard pass from McManus (pass failed) Miami 26-25

Příští týden pokračoval náročný program Miami na začátku sezóny soubojem se 4. floridským státem na Doak Campbell Stadium v Tallahassee. Zápas 3. října nabídl nejen velké drama, ale také ohromující počet 56 hráčů, kteří budou hrát v NFL. Miami skórovalo jako první gólem ve druhé čtvrtině, ale Florida State, jejíž tým mnozí považují za nejlepší v historii školy, poté převzala kontrolu nad zápasem. Po 67yardovém běhu floridského running backa Sammieho Smithe následoval 1yardový touchdown Dayna Williamse, čímž se FSU dostala do vedení 7:3. Derek Schmidt dal 36jardový field goal a Seminoles vedli v poločase 10:3.

Po tom, co Schmidt minul field goal ve třetí čtvrtině, Miami převzalo iniciativu, ale šlo do tří a bylo nuceno puntovat. Následný punt Jeffa Feaglese byl zablokován a Florida State jej vrátila pro touchdown, čímž zvýšila vedení Floridy na 16:3 (Schmidt minul extra point). Miami bylo nuceno znovu puntovat a díky velkému návratu Deiona Sanderse z FSU se Florida State dostala do pozice, kdy mohla přidat další Schmidtův field goal a zvýšit skóre na 19:3.

Když se Miami do té doby nepodařilo založit žádný útok, vypadalo to, že Hurricanes jsou na konci třetí čtvrtiny v zoufalé situaci. Hurikáni, povzbuzeni vášnivým projevem receivera Michaela Irvina, dokázali udržet koncentraci a vrátili se do hry, když Walsh našel rozběhnutého Melvina Brattona na 49-yardový touchdown. Miami šlo na dva, které proměnilo, když se Walshovi podařilo spojit se s receiverem Brianem Bladesem a snížit vedení FSU na 19:11.

Závěrečná čtvrtina byla plná dramatických situací. Vše začal Irvin, když byl na přijímacím konci 26-yardové touchdownové přihrávky od Walshe. Za stavu 19:17 šlo Miami opět na dva body, které opět proměnilo, tentokrát po přihrávce Walshe na Warrena Williamse. Když se hra vyrovnala na 19:19 a náskok 16 bodů se vypařil, Florida State uspořádala vlastní akci a dostala se s míčem až na 17-yardovou linii Miami, než quarterback Danny McManus ztratil míč, který získal Bennie Blades. Miami neztrácelo mnoho času, aby využilo této chyby, a o čtyři hry později Walsh navázal s Irvinem jednu z nejslavnějších her v historii miamské univerzity. Walsh přistoupil k lajně, přečetl obranu FSU a vyzval Irvina, kterému se pro jeho zálibu ve velkých hrách příhodně přezdívalo „tvůrce hry“. Walsh udělal rychlý třístupňový úkrok a dokonale zavěsil míč Irvinovi na letmou přihrávku. Irvin byl ve dvojitém krytí, ale dokázal se dostat za krytí, chytit přihrávku a urazit 73 yardů pro touchdown Miami. Do konce utkání zbývalo 2:22 a Miami vedlo 26:19.

Florida State však nechtěla odejít pokorně, protože Seminoles se statečně bránili poté, co získali míč na vlastní 25yardové čáře. Zanedlouho byli Seminoles v endzóně, když McManus trefil Ronalda Lewise perfektní rohovou přihrávkou na 18 yardů. Vzhledem k tomu, že univerzitní fotbal v té době neměl prodloužení, stál trenér Floridy Bobby Bowden před rozhodnutím: pokusit se o extra point a spokojit se s remízou 26:26, nebo se pokusit o dvoubodovou konverzi a jít za vítězstvím. Situaci zkomplikovala skutečnost, že Schmidt, kopáč FSU, vypadal v tento den nejistě, když už chyboval při pokusu o field goal a při pokusu o extra point. Přesto se Bowden původně rozhodl kopat extra point a spokojit se s remízou, jak uvedl, když se ho před zápasem ptali, co by udělal, kdyby se ocitl přesně v této situaci. Ale poté, co útočníci FSU protestovali a naléhali na svého trenéra, aby šel za vítězstvím, Bowden změnil názor a rozhodl se pro dvojku, čímž vsadil na výsledek naděje FSU i Miami na národní šampionát. FSU zahrála přihrávku. McManus se ujal rozehrávky, hledal přijímače a pak hodil do pravého rohu endzóny. Míč byl podceněn a přerušen obráncem Miami Bubbou McDowellem dříve, než se mohl dostat ke svému cíli. Když Miami vedlo 26:25, Florida State se při následném výkopu pokusila o odkop, ale Miami získalo míč 0:42 a dokázalo vyčerpat čas, čímž zpečetilo vítězství Hurikánů.

MarylandEdit

Podívejte se také:

v CincinnatiEdit

Viz také: 1987 Maryland Terrapins football team

Po úspěšném zvládnutí brutálního programu na začátku sezóny Miami snadno vyhrálo další čtyři zápasy, když porazilo Maryland (46-16), Cincinnati (48-10), East Carolina (41-3) a Miami (Ohio) (54-3): Cincinnati Bearcats football

Viz také: Virginia Tech Hokies 1987 a fotbalová rivalita Miami-Virginia Tech

Hurricanes, favorit o 38 bodů, zlomili remízu 13:13 4:51 před koncem 1yardovým TD runem Melvina Brattona. Miami ukončilo zápas skórováním posledního touchdownu 34 sekund před koncem a zvítězilo 27:13. Tohle byl první rok Franka Beamera ve funkci hlavního trenéra Virginia Tech.

• Návštěvnost zápasu: 76 640 diváků
  • Počasí: 15:30 hodin: Vítr NW 12 mph (19 km/h)
  • Televizní hlasatelé (CBS Sports): Brent Musburger, Pat Haden a John Dockery
2 11:39 Miami Bratton 2yard run (Cox kick) Miami 7-0
2 3:09 Miami Cox 30-yard field goal Miami 10-0
3 3:18 Miami Bratton 1 yard run (Cox kick) Miami 17-0
4 5:04 Miami Conley 6-yard run (Cox kick) Miami 24-0
Viz také: 1987 Notre Dame Fighting Irish football team

Dalším utkáním pro nyní 2. tým žebříčku Hurricanes byl zápas s 10. Notre Dame v Miami. Trenér Notre Dame Lou Holtz přivedl do Orange Bowlu irský tým, který se snažil o rozruch, ale ukázalo se, že Danielu Stubbsovi a neúnavné obraně Hurricane se příliš nevyrovná. Miami pokračovalo v dominanci nad Notre Dame, zavřelo Iry 24:0 a porazilo je počtvrté v řadě. Bylo to také poprvé od roku 1983, kdy byl tým Notre Dame rovněž vyřazen z rukou Hurricanes.

#8 South CarolinaEdit

#8 Již. Carolina 6 7 0 3 16
– #2 Miami 7 7 6 0 20
  • Datum: 5. prosince 1987
    Miami
  • Počasí: 20:00 hodin
  • Zápas se hraje za příznivého počasí: 59 °F (15 °C), jasno, vítr S 10 až 15 mph (16-24 km/h)
Viz také: 1987 South Carolina Gamecocks football team

Poslední zápas základní části odehráli hráči Miami doma proti osmé Jižní Karolíně. Jižní Karolína hrála oduševněle a dala Hurricanes co proto. Nakonec se Miami podařilo odejít ze zápasu s těžce vybojovaným vítězstvím 20:16 a završit tak základní část sezóny s bilancí 11-0.

• Počasí: 3:29
  • Návštěvnost zápasu: 74 760 diváků: (21 °C), jasno, vítr E 9 mph (14 km/h)
Vzhledem k tomu, že v roce 1988 se konal Orange Bowl: 1987 Oklahoma Sooners

Oranžový pohár 1988 se hrál jako „Hra století“, když se neporažená a nejvýše umístěná Oklahoma Sooners utkala s neporaženým a druhým Miami o titul národního šampióna. K tomu přispěla i nedávná historie obou týmů na hřišti. Oklahoma byla dominantní silou univerzitního fotbalu, v roce 1985 vyhrála národní šampionát a v předchozích dvou letech prohrála pouze jeden zápas. Miami se však ukázalo být trnem v oku Oklahomě, protože v letech 85 a 86 prohráli Sooners právě s Miami. Nyní, když bylo v sázce národní mistrovství, se Miami snažilo, aby Oklahoma prohrála třikrát za tři roky a také poprvé po sezóně vyhrála bowl pod vedením Jimmyho Johnsona po třech prohrách v řadě, přičemž ve dvou z nich bojovala a ztratila šanci vyhrát národní mistrovství. Další olej do ohně přilila rostoucí osobní nevraživost mezi bývalým hráčem Arkansasu Johnsonem a hlavním trenérem Oklahomy Barrym Switzerem, který byl rovněž bývalým hráčem Arkansasu.

Skvělá obrana Miami udávala tón na začátku zápasu a donutila Sooners k puntování při prvních pěti útocích. Mezitím se Walsh usadil v příjemném rytmu a jako první poslal Miami na palubovku 30jardovou touchdownovou přihrávkou na obránce Melvina Brattona, který za celý zápas chytil 9 přihrávek na 102 yardů. Oklahoma se dostala na palubu touchdownem ve druhé čtvrtině a vyrovnala stav, ale Miami odpovědělo 10 body bez odpovědi ve třetí čtvrtině, které přinesl rekordní 56-yardový field goal kickera Grega Coxe v Orange Bowlu a 23-yardová touchdownová přihrávka Walshe na Irvina. Oklahoma ve čtvrté čtvrtině přidala touchdown a snížila skóre na 20:14, ale Miami si vítězství a titul národního šampiona pohlídalo. Johnson dostal koupel v Gatorade, která mu rozcuchala jeho charakteristické bezvadně učesané vlasy, a byl odnesen ze hřiště, protože konečně vyhrál „to velké“ v Miami.

Obrana Hurikánů udržela Oklahomu na pouhých 255 yardech útoku, zatímco Walshova efektivní hra (18 z 30, 209 yardů, 2 touchdowny) vedla útok Hurikánů. Střední linebacker Bernard „Tiger“ Clark – záložní střední linebacker, který byl nucen nastoupit poté, co byl základní MLB George Mira Jr. suspendován za neprovedení testu na drogy – byl vyhlášen nejlepším hráčem Orange Bowlu poté, co zaznamenal 14 zápasů (12 bez asistence).

Vítězstvím Miami završilo svou první neporaženou sezónu v historii. Při zisku druhého titulu národních šampionů museli Canes opět přejít přes nejlepší národní tým v Orange Bowlu, stejně jako v roce 1983.