1988 Francia Nagydíj

Prost megelőzte Sennát és a két Ferrarit, Piquet pedig a két Benettont megelőzve ötödik lett. Annak ellenére, hogy a McLaren boxában aggódtak a túl magas üzemanyag-fogyasztás miatt (az autókban lévő üzemanyag-leolvasók kevesebb üzemanyag-felhasználást mutattak, mint amit a Honda telemetriája jelzett a csapatnak), Ron Dennis állítólag kész volt hagyni, hogy a versenyzői kifogyjanak az üzemanyagból a tökéletes szezon rovására, ha ez megtanítja őket arra, hogy a mezőnnyel szembeni nyilvánvaló előnyük miatt konzervatívabbak legyenek, bár végül a fedélzeti kijelzők igaznak bizonyultak. Prost a futam közepén tartott két másodperces előnyt Sennával szemben egészen a boxkiállásig, míg Berger korai kiállása a 22. körben lehetővé tette csapattársa, Alboreto számára, hogy a harmadik helyre kerüljön. Miközben mindkét McLaren egymással versenyzett az élen, még mindig körönként néha egy másodperces sebességgel húztak el a mezőnytől.

Senna három körrel Prost előtt állt meg a boxutcában, így Prost lassú megállásának köszönhetően átvehette a vezetést, mivel az első kereke beragadt, de a Mistral egyenesben a forgalom (beleértve a nem túl segítőkész Piquet-t, aki valószínűleg élvezte, hogy Senna közelről elveszíti a vezetést Prost miatt) és egy sebességváltó probléma miatt Prost felzárkózott hozzá, majd a 61. körben megelőzte őt, amikor Alex Caffi és Pierluigi Martini lekörözte őket a Signes kanyarban. Eközben Berger visszaszerezte a harmadik helyet, csakhogy Alboreto a boxkiállás során ismét megelőzte, míg Mansell sorozatban hetedszer esett ki, amikor a 49. körben felfüggesztési problémák miatt kiesett, noha már több kör óta hátraesett a Judd V8-as motorjának teljesítményvesztése miatt. Miután visszatért a boxba és megtisztálkodott, az angol mélységesen megelégelte a Williams teljesítményét, és ezzel tovább táplálta a sajtóban folyó találgatásokat, hogy az év végén elhagyja a csapatot, hogy a Ferrarihoz csatlakozzon, miután az olasz csapat bejelentette, hogy nem tartják meg Alboretót 1989-re. Annak ellenére, hogy a pletykák igaznak bizonyultak, Mansell továbbra is tagadta, hogy a Ferrarihoz csatlakozna.

A záró körökben Prost elhúzott, miközben Senna váltóproblémái folytatódtak, és több fokozatot is elvesztett. A brazil végül közel 32 másodperccel a francia mögött ért célba, bár még mindig közel 35 másodperccel megelőzte Alboreto-t, aki az utolsó ember volt az élmezőnyben. Berger lett a negyedik Piquet előtt, aki szintén váltóproblémákkal küzdött a verseny későbbi szakaszában; az utolsó pontot Nannini Benettonja szerezte meg. A francia volt az első alkalom az 1987-es Monacói Nagydíj óta, hogy Alboreto csapattársa előtt végzett egy olyan versenyen, ahol mindketten célba értek. A verseny során Alboreto előnye volt a szinte tökéletesen kiegyensúlyozott autó, míg Berger súlyos alulkormányozottságra panaszkodott, amire a Mistral végén lévő nagy sebességű Signes kanyarban nem volt szükség.

A verseny leggyorsabb köre, egy 1:11.737, amit Prost ért el a 45. körben, több mint két másodperccel volt lassabb, mint az 1:09.548, amit Piquet ért el egy Honda-motoros Williamsszel az előző évben – ez a turbófeltöltős motorokra ebben a szezonban bevezetett korlátozások következménye, a fő különbség pedig az immár 1 km hosszú Mistral egyenesben elért sebesség volt. 1987-ben a leggyorsabb turbós autók (Honda-motorral) 325 km/órás (202 mph) sebességet értek el az egyenesben. 1988-ban a csúcssebesség 311 km/h (193 mph) volt.

Prost számára ez volt a harmadik győzelem a hazai nagydíjon, miután 1981-ben Dijonban (az első nagydíjgyőzelme) és 1983-ban a teljes hosszúságú Paul Ricard-on is nyert. Mindkét alkalommal a gyári Renault csapat színeiben versenyzett.