Koszykówka kobiet UTEP kradnie OT thriller z New Mexico State, 80-76

EL PASO, Texas – Sophomore Katia Gallegos i seniorka Dejanae Roebuck zanotowały wysokie w karierze występy punktowe w drodze do otwarcia sezonu przez koszykówkę kobiet UTEP (1-0, 0-0 C-USA) 80-76 w dogrywce nad rywalem I-10 New Mexico State (0-1, 0-0 WAC) w Don Haskins Center w środowe popołudnie.

Gallegos pojechała prosto do kosza na pięć sekund przed końcem regulaminowego czasu gry z game-tying layupem, aby zawiązać zarówno wynik 68-68, jak i swój były career-high 23 punktów. Minutę po rozpoczęciu dogrywki Roebuck trafiła swoją jedyną trójkę w meczu, dzięki czemu Miners wyszli na prowadzenie 71-70 i utrzymali je do końca spotkania. Roebuck zdobyła sześć ze swoich 15 punktów w dogrywce.

Gallegos rzucił Aggies na dwa steale i dwa łatwe layupy w kolejnych posiadaniach na początku, aby pomóc UTEP w prowadzeniu 17-12 w pierwszej kwarcie. NM State odpowiedziało w drugiej części spotkania, trafiając 68.1 punktów z gry i trafiając 3-3 zza łuku. Miners i Aggies wymieniali się ciosami w drugiej połowie, wygrywając 35-35. Dopiero dwa rzuty wolne Gallegosa na 17 sekund przed końcem, powiększające przewagę UTEP o dwa posiadania, sprawiły, że mecz był poza zasięgiem.