Basketbalistky UTEP porazily v prodloužení New Mexico State 80:76

EL PASO, Texas – Druhá hráčka Katia Gallegosová a starší hráčka Dejanae Roebucková zaznamenaly ve středu odpoledne v Don Haskins Center vítězství 80:76 v prodloužení nad soupeřem z I-10 New Mexico State (0:1, 0:0 WAC), čímž přispěly k otevření sezóny basketbalistek UTEP (1:0, 0:0 C-USA).

Gallegosová si necelých pět vteřin před koncem základní hrací doby najela přímo ke koši a rozhodující střelou vyrovnala skóre na 68-68 i své dosavadní kariérní maximum 23 bodů. Minutu před koncem prodloužení Roebucková trefila svou jedinou trojku v zápase a zvýšila na 71:70. Miners tak vedly po zbytek zápasu. Roebucková v prodloužení zaznamenala šest ze svých 15 bodů v kariéře.

Čtyři hráčky – rozehrávačky Sabine Lipeová a Gallegosová a útočnice Michelle Pruittová a Brenda Fontanaová – získaly každá po šesti doskocích a pomohly Miners přehrát Aggies v poměru 44:33.

UTEP střílela z pole 41,9 procenta, ale největší rozdíl v zápase byl na trestné lavici, kde Miners proměnily 25 z 37 trestných hodů, zatímco Aggies šest.

Gallegos hned na začátku utkání připravil Aggies o dva body a dva snadné koše, čímž pomohl UTEP k vedení 17:12 v první čtvrtině. NM State odpověděl ve druhém období střelbou s úspěšností 68,1 procenta, přičemž zpoza oblouku trefil přesně 3-3 body. Miners a Aggies si ve druhém poločase vyměňovali údery a skóre 35-35. Teprve Gallegosovy dva trestné hody 17 sekund před koncem, jimiž zvýšil vedení UTEP o dva body, znamenaly konec zápasu.

Druhačka Avery Crouseová si za pouhých 25 minut hry připsala devět bodů a pět vlastních doskoků. Nováček Brenda Fontana byl cennou posilou z lavičky, když se poprvé v kariéře blýskl blokem, body (5) a doskoky (6). Své první body v kariéře v dresu Minerů zaznamenala také další nováček Elina Arike (4).

Miners nyní zvládli osm z posledních 11 vzájemných zápasů se svými přeshraničními soupeři.

Ženský basketbalUTEP se do akce v Don Haskins Center vrátí v sobotu, kdy 28. listopadu ve 13:00 MT hostí Incarnate Word (0-1, 0-0 Southland).