A UTEP női kosárlabda 80-76-ra nyert az Új-Mexikói Állam ellen

EL PASO, Texas – A másodéves Katia Gallegos és az idősebb Dejanae Roebuck karriercsúcsot értek el, így a UTEP női kosárlabdacsapata (1-0, 0-0 C-USA) 80-76-os hosszabbításos győzelmet aratott az I-10-es rivális Új-Mexikói Állam (0-1, 0-0 WAC) felett szerda délután a Don Haskins Centerben.

Gallegos kevesebb mint öt másodperccel a rendes játékidő vége előtt egyenesen a kosárhoz hajtott, és egy döntő kosárral beállította a 68-68-as végeredményt és korábbi karriercsúcsát (23 pont). Egy perccel a hosszabbítás után Roebuck bedobta a meccs egyetlen hármasát, amivel a Miners 71-70-re vezetett, és a mérkőzés hátralévő részében a vezetést is átvette. Roebuck 15 pontos karriercsúcsából hatot a hosszabbításban szerzett.

Négy játékos – Sabine Lipe és Gallegos irányítók, valamint Michelle Pruitt és Brenda Fontana támadók – egyenként hat palánkot szedtek le, így a Miners 44:33-ra győzte le az Aggies-t.

Az UTEP 41,9 százalékkal dobott mezőnyből, de a legnagyobb különbség a meccsen a büntetővonalnál alakult ki: a Miners 37 büntetőjéből 25-öt értékesített, míg az Aggies hatot.

Gallegos már az első negyed elején két lopást és két könnyű labdaszerzést söpört be az Aggiesnek egymást követő labdaszerzéseknél, amivel a UTEP 17-12-es előnyre tett szert az első negyedben. Az NM State a második játékrészben válaszolt, 68,1 százalékkal dobott, miközben tökéletes 3-3-mal célzott az íven túlról. A második félidőben a Miners és az Aggies 35-35-re váltotta egymást. Gallegos két büntetője volt az, amivel 17 másodperccel a vége előtt két labdabirtoklással növelte a UTEP előnyét, és ezzel eldöntötte a mérkőzést.

A másodéves irányító, Avery Crouse kilenc ponttal és öt lepattanóval járult hozzá a mindössze 25 percnyi játékidő alatt. Az újonc irányító Brenda Fontana értékes volt a kispadról karrierje első blokkjával, pontjaival (5) és lepattanóival (6). A szintén újonc Elina Arike szintén pályafutása első pontjait (4) jegyezte Miner-mezben.

A Miners az elmúlt 11 összecsapásból nyolcat megnyert a határon túli ellenfelével szemben.

AUTEP női kosárlabdacsapata november 28-án, szombaton ismét a Don Haskins Centerben lép pályára, amikor az Incarnate Word (0-1, 0-0 Southland) csapatát látja vendégül 13 órakor MT.